עדכון פעילות נובמבר 2017 – המכון לאחריות תאגידית

עדכון פעילות נובמבר 2017 – המכון לאחריות תאגידית

שבוע טוב לכל חברי המכון, אנו מתכבדים להעביר לעיונכם עדכון אודות פעילויות המכון המתוכננות לשבועות הקרובים והתפתחויות משמעותיות מהחודש שעבר… 


ההרשמה למחזור החורף של קורס ההכשרה 'אחריות תאגידית – הלכה ומעשה' בעיצומה!

אנו ממשיכים לקבל נרשמים למחזור החורף של קורס ההכשרה של המכון. מחזור זה ייפתח בחודש דצמבר 2017  ויתקיים על פני חמישה מפגשים – סה"כ 15 שעות (3 שעות כל מפגש לאורך חמישה מפגשים). תאריכי המפגשים הם: 5.12 , 12.12, 19.12 , 26.12, 2.1 . במחזור זה המפגשים יתקיימו בשעות הבוקר בין 10:00 ל 13:00. עלות הקורס היא 1,800 ש"ח. ההרשמה תיסגר ב 1.12.2017

הקורס מהווה את הזדמנות הלימוד החוץ-אקדמית הבלעדית בישראל אשר במסגרתה נחשפים המשתתפים באופן מסודר להיסטוריה של התחום, לעולמות הרקע התיאורטיים של גישת האחריות התאגידית, למוטובציות התאגידיות לאימוץ אחריות חברתית, לניתוח מקרי בוחן מהארץ ומהעולם, להבנה מעמיקה אודות המתודולגיות המובילות ולקריאת כיוון באשר להמשך התפתחות התחום לאור ההתקדמות הרגולציה באירופה ובמדינות נוספות בעולם. בסופו של הקורס תוענק למסיימים תעודת גמר מטעם המרכז האקדמי למשפט ולעסקים.  להלן הקישור לטופס הרישום. ניתן לחזור אלינו לקבלת סילבוס מלא ופרטים נוספים. 


המכון לאחריות תאגידית יוזם את הקמת  – 'האגודה הישראלית לחקר אחריות תאגידית וקיימות בעסקים'

רבים מהעוסקים בתחום האחריות התאגידית וקיימות בעסקים חולקים את ההבנה כי יש להעמיק ולהרחיב את העשייה האקדמית בתחום זה, את היקף ההוראה ואת שילובה ביותר בתי הספר למנהל עסקים ובפקולטות נוספות. כדי לעשות זאת החלטתנו לנסות ולצאת לדרך עם המאמץ להקמת 'האגודה הישראלית לחקר אחריות תאגידית וקיימות בעסקים'. כצעד ראשון הקמנו טופס מקוון אליו נאסוף את אנשי האקדמיה, החוקרים וכמובן הסטודנטים המבקשים להעמיק את עשייתם המחקרית בתחום. הנה הקישור לטופס – https://goo.gl/forms/PxLZkBmBgH0O6CAf1 בנוסף הקמנו גם קבוצת פייסבוק – https://www.facebook.com/groups/330816200719992/?fref=gs&hc_location=group להמשך השיח ושיתוף בהזדמנויות שעולות. נודה אם תוכלו להפיץ את דבר הקמת האגודה בקרב גורמים רלוונטיים נוספים במוסדותיכם או מוסדות אחרים.


פרויקט 'מצפן הקיימות' יוצא לדרך… תמיכה נוספת תתקבל בברכה

אנו גאים לבשר כי פרויקט 'מצפן הקיימות' יוצא לדרך…!!! פרויקט זה הינו חלק ממאמצי המכון להביא לישראל את מיטב הגישות והמתודולוגיות בנושאי אחריות תאגידית וקיימות, אנו ממשיכים ומפרסמים 'קול קורא' לפרויקט הדגל של המכון בשנה הקרובה – 'מצפן הקיימות' – http://www.csri.org.il/?page_id=2445 .  מדובר בהקמת אתר אינטרנט אשר יבצע את ההתאמה לישראל (ובעברית) של 17 יעדי הקיימות של האו"ם (ה SDGs) תוך חיבורם לעשרת יעדי הגלובל קומפקט, סטנדרט הדיווח החדש של ה GRI וכלים ישראלים מובילים כגון שאלון מעלה. זהו למעשה פרויקט עולמי שכבר זוכה לקשב רב – SDG Compass   אנו קבלנו את האישור להתאימו לישראל ולתרגמו לעברית. כבר עתה זוכה הפרויקט לתמיכת כמה תאגידים מובילים במשק ואנו מחפשים שותפים נוספים שיסייעו בידינו להשלים מלאכה חשובה זו (קרדיט מתאים יינתן באתר האינטרנט לכל השותפים). ניתן לחזור אלינו לקבלת פרטים נוספים.


לקראת מהפכה בהשקעות אחראיות בישראל! פורסמה טיוטת הנחיית רשות שוק ההון: 'הצהרה על מדיניות השקעה צפויה בגופים מוסדיים'

ברצננו לברך ברכה גדולה את שותפינו לקידום התחום בישראל, הקליניקה לאחריות תאגידית בראשותו של ד"ר עופר סיטבון אשר בזכות מאמציהם פורסמה לאחרונה טיוטת החוזר של ראשת רשות שוק ההון, ביטוח וחסכון באשר לחובת גילוי של המשקיעים המוסדיים אודות ההשפעה החברתית-סביבתית של תיקי ההשקעות שלהם (ראו בעניין את מאמרו של ד"ר סיטבון 'משנים את העולם באמצעות השקעות אחראיות', דה מרקר, 16.10). זהו מהלך רגולטורי מהפכני של ממש אשר עומד להכניס את המשקיעים המוסדיים בישראל לעולם ההשקעות האחראיות! 


הזמנה למפגש שיתקיים ב 21.12 " גלוקליזציה של אחריות תאגידית" – ד"ר טליה אהרוני מציגה את מחקר הדוקטורט שלה

כחלק מפעילות המכון להנגיש לציבור מחקרים אקדמיים רלוונטיים, אנו מתכבדים לארח לסדרת מפגש 'בוקר באחריות' את ד"ר טליה אהרוני, מייסדת ארגון מעלה ומרצה באוני' ת"א ובמכללה למנהל, אשר תציג את עבודת המחקר לדוקטורט שלה אשר עסקה בתהליכי גלוקליזציה של אחריות תאגידית. המפגש יתקיים ביום חמישי ה 21.12 מהשעה 09:00 ועד 12:00 אצלנו במרכז האקדמי (חדר הישיבות, קומה 5) בבן גוריון 26 ברמת גן.  להלן הקישור לדף האירוע בפייסבוק – קישור וכתמיד נודה על אישור השתתפות באמצעות רישום בטופס המקוון בקישור זה


מאמרי דעה נבחרים

במהלך החודש האחרון פרסם ראש המכון, מר ליעד אורתר מספר מאמרי דעה קצרים המציגים פרספקטיבות שונות בתחומי האחריות התאגידית. אנו מאמינים כי תמצאו בהם עניין: האם חברות הנשק מסוגלות לפקח על עצמן ? (דה מרקר, 25 לאוקטובר), CSR towards the elders: stop talking, start doingתעשו עסקים, אבל באחריות ולא על חשבון הזקנים! (ירחון דורות, אוקטובר 2017).קריאה מהנה!


לסיום ברצננו להביא לתשומת לבכם מספר אירועים מרכזיים:

– 13/11/2-2017 : אתגרי משילות טבע גלובליים: מדע, מדיניות ורגולציית סיכונים בראי ישראל והאיחוד האירופי – קישור

– 20/11/2017: היעדים לפיתוח בר קיימא של האו"ם, בי"ס לקיימות במרכז הבינתחומי בהרצליה – קישור

– 29-20/11/2-2017: הכנס הבינ"ל של ארגון מעלה –קישור

– 3/12/2017: עמותת שקיפות בינ"ל משיקה את מדד TRAC לשנת 2017 – קישור


עד כאן להפעם, אנחנו כרגיל ממשיכים לעדכן בעמוד הפייסבוק של המכון כאן

שלכם באחריות,

ליעד אורתר

ראש המכון לאחריות תאגידית

המרכז האקדמי למשפט ולעסקים