צוות

מר ליעד אורתר הינו ראש המכון לאחריות תאגידית. אורתר הינו מומחה מהמובילים בישראל לנושאי דיווחי אחריות תאגידית והינו גורם מעורב ופעיל זה שנים רבות בזירה הסביבתית והאחריות התאגידית בישראל. אורתר החל את דרכו הציבורית כעוזר לשר לביטחון הפנים שם עסק בנושאי אלימות במשפחה, בהמשך עמד אורתר בראש ארגון גרינפיס בישראל, ריכז את פעילות עמותת צלול בנושא זיהום נחלים ועסק ביעוץ למאבקים סביבתיים רבים בישראל. בשנת 2006 מיקד אורתר את פעילותו לתחום האחריות התאגידית וכמנכ"ל חברת יעוץ ליווה חלק מהתאגידים הגדולים במשק בתהליכי הלימוד וההטמעה של גישת הקיימות והאחריות התאגידית. אורתר היה זה אשר הציג לראשונה לשוק הישראלי את הנחיות הGRI  (Global Reporting Initiative). הנחיות אלו מהוות את הקודקס המקובל עולמית לדיווחי תאגידים בנושאים לא פיננסים (non-financial reporting). אורתר הקים במסגרת פעילותו במכון את 'המרכז להבטחת איכות של דוחות אחריות תאגידית' והוא מוביל את פעילות המרכז בישראל ובעולם. אורתר מחזיק בתואר ראשון במדעי המדינה, תואר שני בלימודי איכות הסביבה מהחוג לג"ג באוניברסיטת ת"א וכיום הוא דוקטורנט בחוג לגרונטולוגיה באוניברסיטת חיפה.  Liad.ortar@gmail.com

 

ד"ר רונית דוניץ-קידר

יועצת אקדמית ראשית. מרצה וחוקרת בפילוסופיה של המשפט והמוסר, תיאוריות של דיני חוזים ובאחריות חברתית של תאגידים. עוד היא מלמדת דיני הפרטה, עשיית עושר ולא במשפט ודיני פרשנות. עבודת הדוקטורט שלה נכתבה בבית הספר למשפטים של אוניברסיטת ניו-יורק, ועסקה בבחינה ביקורתית של היחס בין תיאוריות מוסריות לתיאוריות משפטיות. ד"ר דוניץ-קידר היא בעלת תואר ראשון במשפטים (בהצטיינות) מהאוניברסיטה העברית בירושלים ותואר שני במשפטים (בהצטיינות) מבית הספר למשפטים של אוניברסיטת ניו-יורק. הצטרפה למרכז האקדמי למשפט ועסקים בשנת 2008.
ronit@clb.ac.il
 

ד"ר עופר סיטבון
יועץ אקדמי בכיר במכון, ומשמש גם כראש הקליניקה לאחריות חברתית של תאגידים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים. עבודת הדוקטורט שלו נכתבה בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב ועסקה בניסיון להכניס שיקולי אחריות חברתית לתוך דיני התאגידים באנגליה. הוא בעל תואר ראשון (בהצטיינות) במשפטים ובפילוסופיה מהאוניברסיטה העברית, ובעל תואר שני (בהצטיינות יתרה) במשפטים מאוניברסיטת תל-אביב. ד"ר סיטבון מלמד קורסים שונים בנושאי משפט וחברה. היה ממייסדי כתב העת האקדמי "מעשי משפט - כתב עת למשפט ולתיקון חברתי" וערך את ארבעת כרכיו הראשונים. הוא גם עמית בכיר במכון החשיבה "שחרית".
ofer@clb.ac.il