עדכון פעילות – אפריל 2016

update

שלום רב לכל חברי המכון,

אנו שמחים להביא אליכם את עדכון הפעילות שלנו לחודש אפריל. אנא שימו לב לכנסים שלנו החודש ובראשם – הכנס לשקיפות סביבתית של רשויות ציבוריות בישראל (14.4) והשולחן העגול בנושא אחריות חברתית בשטחים (ה)כבושים (7.4). פרטים מלאים על כל האירועים בסוף עדכון זה. וכעת ל… עוד כותרות:

מתווה הגז

חודש מרץ הסתיים בקול תרועה גדולה עם פסיקת הבג"צ בנושא מתווה הגז. הנכם מוזמנים לקרוא שני מאמרי דעה בנושא שנכתבו ע"י אנשי המכון ופורסמו באתר העוקץ: מאמרו של  מנהל המכון, ליעד אורתר – מתווה הגז: ניצחון מאבק הגז בבג״ץ: יום של ניצחון לעם ולשיטה ומאמרו של ד"ר עופר סיטבון – 4 הערות על פסיקת בג״ץ. ברכות שלוחות לעו"ד אפי מיכאלי על הובלת המהלך בבג"צ ולכל יתר המעורבים. הנכם מוזמנים לקרוא את תקציר פסק הדין בקישור זה

הדריקטיבה האירופית לדיווח לא פיננסי

כידוע לכם, אנו עוקבים מקרוב אחרי התקדמות הליכי החקיקה האירופיים לאשרור הדרקטיבה לדיווח לא פיננסי של תאגידים. נכון להיום כל המדינות החברות באיחוד האירופי מנהלות מהלכי חקיקה לעיגון הדרקטיבה בחוקים המדינתיים. זהו מהלך "שובר שיוויון" בכל האמור לדיווח חברתי-סביבתי של תאגידים היחול על 6,000 התאגידים הגדולים באירופה. הנכם מוזמנים לקרוא ראיון קצר עם ליעד אורתר בנושא – חקיקה חדשה מחייבת פרסום דו"ח אחריות תאגידית באירופה. מה בישראל? . בקרוב – אירוע משותף של המכון לאחריות תאגידית ומכון היצוא לעדכון היצואנים הישראלים על משמעות דרישות הדיווח האירופיות ליצואן הישראלי. נמשיך לעדכן. 
 

קול קורא לשיתוף פעולה – הקוד הגרמני לקיימות

המכון לאחריות תאגידית סיכם על שיתוף פעולה עם המועצה הגרמנית לפיתוח בר-קיימא למהלך התרגום והצגת הקוד הגרמני לקיימות בישראל. אנו מצויים אלו בשלבים הראשונים של היערכות להשקה ויוצאים בזאת בקריאה פומבית לכל גורם, ארגון או חברה המבקשים להיות מעורבים ושותפים בתהליך. כל שת"פ יתקבל בשמחה. 

לסיכום, אנו ממשיכים לארח כותבים אורחים אצלנו באתר ושמחים על תרומתו הממשכת של אמיר אדר (מנהל מחלקת מחקר ישראל במיטב דש ברוקראז') ופעם עם המאמר – זיהום האוויר במפרץ חיפה – הסיכונים הפיננסיים למשקיעים . רוצים לפרסם אצלנו מאמר דעה בנושאי אחריות תאגידית וקיימות? שלחו לנו במייל חוזר את הצעתכם. 

להלן פירוט האירועים שאנו מארגנים במהלך החודש הקרוב:

  • יום חמישי, 7.4 (בין השעות 09:00-11:00) בחדר 305 – האם תיתכן אחריות חברתית של תאגידים בשטחים (ה)כבושים? שולחן עגול בנושא אחריותם החברתית של תאגידים עסקיים הפועלים בשטחים הכבושים אשר במרכזו יעמוד הצגת הדו"ח של Human Rights Watch, "כיבוש בע"מ". קישור לעמוד האינטרנט של המפגשעמוד האירוע בפייסבוקטופס הרישום המקוון.
  • יום שלישי 12.4 (בין השעות 09:00 ל 12:00) חדר הישיבות בקומה 5 – מפגש הכנה לכנס ה GRI. כחודש לפני הכנס העולמי המרכזי של ארגון ה GRI (אמסטרדם 18-20 במאי) אנו, כל המתכננים להשתתף וגם מתעניינים בתחום הדיווח החברתי-סביבתית של תאגידים, נתכנס למפגש עדכון אודות ההתפתחויות המרכזיות בתחום בחודשים האחרונים (בעיקר סביב הדרקטיבה האירופית), נבחן את סדר היום המתוכנן לכנס ואת הסוגיות שיעלו לדיון. המפגש בהשתתפות איליין כהן, מנכ"לית ביונדביזנס, שותפת המדיה של ה GRI וממארגנות הכנס. לעמוד האירוע בפייסבוק. 
  • יום חמישי, 14.4 (בין השעות 09:00 ל 15:00) אולם 501 – שקיפות סביבתית של רשויות ציבוריות בישראל – הכרחיות הגילוי להגנה על בריאות הציבור. הכנס מתקיים בשיתוף היחידה לחופש מידע במשרד המשפטים ויבחן מהו מעמדו של המידע הסביבתי המצוי בקרב רשויות ציבוריות בישראל, מדוע רבות מהן נמנעות מלחשוף אותו למרות החובה החקוקה עליהם במסגרת תקנות חוק חופש המידע והכרחיותו להגנה על בריאות הציבור. עמוד האינטרנט של הכנס . עמוד האירוע בפייסבוקטופס הרישום המקוון.
  • יום חמישי, 26.5 (בין השעות 09:00 ל 15:00) אולם 501 – הכנס השנתי ליזמות חברתית-סביבתית בישראל. נשמח לראותכם בכנס סוף השנה של EcoHub (החממה האקדמית ליזמות חברתית-סביבתית). במסגרת הכנס נציג את הפרויקטים עליהם עבדנו במהלך השנה, מיזמים חברתיים-סביבתים מכל רחבי הארץ, נקבל כלים חדשניים לשיווק רשתי ונבחן את אופציות המימון העומדות בפני מיזמים. לעמוד האירוע בפייסבוק.

 

עד כאן להפעם. ברצוני לנצל עדכון זה ולאחל לכולכם חג אביב שמח, פסח של התחלות חדשות והמשכים מוצלחים. 

שלכם עד הפעם הבאה,

ליעד אורתר

מנהל

המכון לאחריות תאגידית

באינטנרט ובפייסבוק