הכנס השישי לדיווחי קיימות - מצגות הכנס

cover-face


מצגת הכנס השישי לדיווחי קיימות (אחריות תאגידית)

שהתקיים ביום רביעי ה 2.9.2015

 

 

 איליין כהן, מנכ"לית ביונדביזנס

מבט גלובלי על דוחות אחריות תאגידית: מגמות, מסגרות ו"קוצים ושושנים" למספר דוחות קיימות

CSRConf_ElaineCohen

בהרצאה תוצג סקירה מקיפה ועדכנית על הטרנדים החמים והמרכזיים בתחום הדיווח בעולם, ויוצגו מסגרות הדיווח הוותיקות והחדשות. ההרצאה תסיים בהצגת דוגמאות של גישות טובות לדיווח של חברות ישראליות ועולמיות.
 

 ליעד אורתר, ראש תחום דיווחי קיימות, המכון לאחריות תאגידית, המרכז האקדמי למשפט ולעסקים:

מהותיות בדיווחים לא פיננסים - אז איך מחליטים על מה חשוב לדווח?

מצגת ליעד אורתר - הכנס השישי לדיווחי קיימות

בהרצאה זו יציג ליעד את אחד מסוגיות המפתח בדיווחי קיימות, סוגיית המהותיות Materiality. עקרון זה אמור להנחות תאגידים בתהליך קבלת ההחלטות באשר מהם סוגיות הקיימות המהותיות (החשובות ביותר) ויוצא מכך, להיות כלולות במסגרת דוחות קיימות / אחריות תאגידית. ליעד יציג את שתי הגישות המקובלות היום בעולם, זו של ה GRI וזו של ה SASB. 

 

 ד"ר נעם גרסל, מייסד ומנכ"ל Enchor:

קיימות עוברת לענן Sustainability Goes Digital

enChor - sustainability-as-a-service 2015-09-02

בתחומים עסקיים נרחבים, מכח אדם ולוגיסטיקה ועד שיווק, מכירות ופיננסים חלו מהפכות נרחבות בשנים האחרונות. הטכנולוגיה העכשיוית, האינטרנט, תוכנות ענן ואנליטיקה מתקדמת שיחקו תפקיד מכריע במהפכות הללו. ניצנים למהפכת דיגיטציה צצים גם בהקשר של איסוף מידע, ניתוח וקבלת החלטות בתחומי איכות הסביבה והקיימות. ההרצאה תסקור את הניצנים הללו, תוך שימת דגש על יישומים שמשרתים תאגידים, במיוחד בהקשר של דיווחי קיימות וקבלת החלטות אסטרטגיות בארגון.

 

 רועי וידברג, רכז דיווחי קיימות, כיל:

 אתגר דיווח וניהול קיימות בתאגיד רב לאומי 

מצגת כיל לכנס דיווחי קיימות, 2.9.15-pv (1)

בהרצאה זו יציג רועי כיצד מדיניות הקיימות בכיל משפיעה ומושפעת חזרה מתהליכי הדיווח, את האתגר הדיווחי עמו מתמודדת החברה, ואת שיטות ההתמודדות שכיל מיישמת. כיל הינה תאגיד רב לאומי הפועל במדינות רבות וככזה הוא רואה עצמו מחויב לעמוד בדרישות הדיווח החברתיות-סביבתיות המחמירות ביותר. דרישות גלובליות אלו מעמידות אתגר לא פשוט הן ביצירת תהליך איסוף נתונים אחיד מכל קצוות התאגיד אך גם ברצון לענות על ציפיות כלל מחזיקי העניין, מקומיים וגלובליים.

 

 נתן מן, נציג צוות אחריות תאגידית, ביה"ס לקיימות, המרכז הבינתחומי

השוואת דוחות אחריות תאגידית בראייה בינלאומית - כיל כמקרה בוחן
במסגרת פרוייקט גמר בבית הספר לקיימות במרכז הבינתחומי, כתבנו דו"ח שמטרתו לשפר את רמת הדיווח והביצוע של כיל בתחום האחריות התאגידית. כחלק מתהליך העבודה, בנינו שני מדדים אשר משווים לרוחב ולעומק את רמת ואיכות דיווח החברה אל מול מתחרים בינלאומיים נבחרים. חברי צוות קיימות: נתן מן, אור צ'קרוב, עודד ברץ, ארן ספיר ורוי יעקובזון. 

 

11:00-11:40 - פאנל מנהלי אחריות חברתית

פאנל "לקחים מתהליכי דיווח"

מנחה - עברי ורבין, מנכ"ל Good Vision - יועצים לאחריות תאגידית

מצגת עברי- דיווחי קיימות

 

ד"ר יונתן מנוחין, מנהל קבוצת קיימות ואחריות תאגידית, BDO זיו האפט:

הבשורה על פי ה G4

המצגת של יונתן מנוחין

G4 הוא תקן הדיווח החדש של ארגון ה GRI. תקן חדש זה מחייב ארגונים לבצע תהליך הכולל: (1) מיקוד בנושאים מהותיים הקשורים לליבת העשייה, (2) איסוף נתונים שמתמרץ ארגונים לפעול ו-(3) תהליך של שקיפות ויצירת שיח. בהרצאה נציג את המכלול החדש ונסקור את האתגרים הארגוניים ביישומו וההישגים המצופים לאחר דיווח על פיו. 

 

אמיר אדר, מנהל מחלקת מחקר ישראל במיטב דש ברוקראז'

דוחות אחריות תאגידית, שוק ההון ומה שביניהם

אמיר אדר

בהרצאה יוצג ניתוח של דוחות האחריות התאגידית של החברות הציבורית בישראל בראי שוק ההון. אמיר בעבודותיו מפנה את הזרקור אל עבר הנושאים המהותיים למשקיעים המוסדיים. מה מחפש שוק ההון בדו"חות, מה ניתן ללמוד מהם, מה ניתן ללמוד על הפער, בהתנהלות ובסיקור, לעומת מתחרים מעבר לים? כל אלו ושאלות נוספות על מידת הרלוונטיות של דוחות האחריות התאגידית למשקיעים ולמשק הישראלי.

 

גיל קליאן, כלכליסט

כך תהפכו את דוח האחריות התאגידית שלכם למוצר תקשורתי
 
דוחות אחריות תאגידית, למרות שפע המידע שהם מכילים, בקושי יוצרים הד תקשורתי כיום. הסיבה: הם פשוט משעממים. החדשות הטובות הן שזה לא חייב להיות כך. עם קצת תשומת לב, יכול דו"ח GRI להפוך לסחורה עיתונאית לוהטת.

 

 הרצאת הנעילה - פרופ' אורן פרז - הפקולטה למשפטים, אוני' בר אילן

שקיפות במדדי קיימות גלובליים והפרדוקס של ה Green Economy

PEREZ_The_GreenEconomyParadox2_9_15FINAL

הרצאה זו מבוססת על מאמרו* של פרופ' פרז מהפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר אילן, המנתח את האופן שבו מדדים גלובליים כגון FTSE4GOOD  וה Dow Jones Sustaianability Index  מדרגים את הביצועים החברתיים-סביבתיים של חברות הנסחרות בבורסות הגדולות בעולם. בהרצאה יציג פרופ' פרז את היחס לסוגיית השקיפות במדדים הגלובליים האמורים ואת הדילמה הכללית יותר שעמדה זו משקפת ביחס לאתוס של 'כלכלה ירוקה'. 

* Oren Perez, "The Green Economy Paradox: A Critical Inquiry into Sustainability Indexes" , forthcoming  Minnesota Journal of Law, Science and Technology (MJLST)(2015-2016).
 

 

תודתינו שלוחה לנותני החסות:

ICL Logo

ולשותפים:

  • פועלים

BB_logo_big    

BDO-CONSULTING-GROUP-LOGO1
 

logo_big (1)


GVlogo2007

שבעזרתם האדיבה יכולנו לחדש את המסורת...

 

ליצירת קשר:

ליעד אורתר, המכון לאחריות תאגידית, liad.ortar@gmail.com