קורס: מבוא לאחריות תאגידית

נפתחה ההרשמה למחזור אביב 2019 של הקורס:

'אחריות תאגידית וקיימות בעסקים - הלכה ומעשה': מועד פתיחה מיועד -מרץ 2019 

קישור לטופס ההרשמה

 

רקע - אחריות תאגידית על קצה המזלג

 
בעשורים האחרונים כוחם של התאגידים בישראל ובעולם הולך ומתעצם וכתוצאה מתהליכי ההפרטה והגלובליזציה רבים מהם ממלאים תפקידים שהיו נתונים בעבר לרשויות השלטוניות. כוח זה נושא עימו גם אחריות. ואכן, הציפיות החברתיות מתאגידים הולכות ומשתנות ונעשות מורכבות יותר ויותר. התפיסה לפיה תאגידים ומנהליהם נדרשים לשמור אך ורק על האינטרסים של בעלי המניות הולכת ומפנה מקומה לתפיסה כלכלית מורכבת ורחבה יותר. זוהי תמצית גישת האחריות התאגידית - Corporate Social Responsibility. הגישה החדשה סוברת כי קשת השיקולים של התאגיד צריכה לכלול גם שיקולים חברתיים וסביבתיים שיביאו בחשבון את טובתם של כלל מחזיקי העניין בהם גם בעלי המניות אך גם העובדים, הצרכנים, הספקים, הקהילה, הסביבה והדורות הבאים.

 
אודות הקורס 

על מנת לתת מענה לעניין הציבורי ההולך וגובר בתחום האחריות התאגידית פותח במכון לאחריות תאגידית קורס ייחודי אשר מטרתו להעניק למשתתפים הכשרת מבוא מעמיקה על התחום ולחשוף את המשתתפים בפני הפעילות הגלובאלית והמקומית המתרחשת בתחום. הקורס מנוהל ומועבר ברובו ע"י מר ליעד אורתר המשמש כמנהל המכון לאחריות תאגידית. אורתר הינו בעל ניסיון ייעוצי סביבתי ותאגידי עשיר, עוסק כיום גם במחקר אקדמי של הנושא באוניברסיטת בן-גוריון בנגב שם הוא גם מרצה ובפעילות להבטחת איכות של דוחות אחריות תאגידית. אורתר הינו דמות מרכזית בזירת האחריות התאגידית בישראל והוא מאתגר ומוביל את התחום כל העת.


מבנה הקורס
הקורס יתפרש על פני 5 מפגשים שבועיים בני שלוש שעות כ"א (סה"ב 15 שעות אקדמיות). המפגשים יתקיימי בימי שלישי בין השעות 15:00 ל 18:00 במרכז האקדמי ברמת גן (בן גוריון 26). תאריך המפגש הראשון יקבע במהלך השבועות הקרובים. במהלך הקורס ייסופקו למשתתפים חומרי קריאה מתאימים ובסופו תינתן משימת סיום המיועדת להצגה בפני המשתתפים ולהתייחסות המנחים. בוגרי הקורס אשר יעמדו בהצלחה במשימת הסיום, יזכו בתעודת גמר מטעם המרכז האקדמי למשפט ולעסקים.
 
מכיוון שהקורס נותן דגש על השתתפות פעילה של המשתתפים ומתן מרחב לדיון מעמיק בסוגיות השונות, כל קורס יכלול לא יותר מ 10 מתתפים.

 

העלות של הקורס היא כ 1800 ש"ח למשתתף (התשלום הינו למרכז האקדמי למשפט ולעסקים שהינו עמותה מוכרת לפי סעיף 46). עם השלמת מכסת המשתתפים תיסגר ההרשמה !

קישור לטופס ההרשמה


הצטרפו אלינו להכיר עולם חדש ומרתק !

ליעד אורתר

מנהל המכון לאחריות תאגידית

הצטרפו לדף הפייסבוק של המכון 

 

בוגרת מחזור א' של הקורס, ענת עופרי, מנהלת אחריות תאגידית של חברת מגדל משתפת:

"הקורס הרחיב את ידיעותי לגבי הפעילות הנעשית בתחום האחריות התאגידית בארץ ובעולם במיוחד בהקשר של דיווחי קיימות. המפגש עם משתתפי הקורס, הבאים מתחומי פעילות מגוונים של האחריות התאגידית, היה מעשיר ומפרה.

אהבתי את האוירה הנעימה, האפשרות לדון גם בנושאים בלתי פורמליים, ובל נשכח את הכיבוד המשובח...

תודה !

ענת עופרי"

תמונה2

תמונת סיום מחזור א' - אוגוסט 2015