הזדקנות מקום העבודה - חברותא תאגידית

הזדקנות מקום העבודה - חברותא תאגידית

מיסודם של:

The Israeli forum for ageing in the workplace

 

מפגש 'טעימות' פתוח של הפורום - יום שני, 16.10.2017 בין השעות 09:00 - 11:00 במרכז האקדמי (בן גוריון 26, רמת גן)

לטופס ההרשמה לקבלת פרטים נוספים והצטרפות לפורום

(חברותא היא שיטת לימוד הדוגלת בכך שתהליך לימודי מיטבי מתבצע ברבים, עפ"י רוב בזוגות או בקבוצות גדולות יותר. )

 
הזדקנות האוכלוסיה היא ככל הנראה תופעה החברתית הגלובלית המשמעותית ביותר המתרחשת בימים אלו ממש. חלקם היחסי של המבוגרים באוכלוסייה הכללית הולך וגדל כאשר במקביל שיעורי הילודה הולכים ויורדים. כיום אין זה נדיר למצוא במקומותינו זקנים רבים החוגגים את יום ההולדת המאה שלהם ושיעורם של המאיונים צפוי להמשיך ולעלות. אל מול שינוי דמוגרפי רב השפעה זה נדמה כי המערכים הכלכליים הגולבליים והמקומיים עוד נמנעים מלבצע את ההתאמות הנדרשות על מנת להתאים עצמן לכך. בראש ובראשונה מדובר על שוק העבודה אשר נשאר קפוא במתכונתו  ומוציא מתוכו, אם באמצעות כלי חקיקה ואם באמצעות הדרה תעסוקתית מבוגרים רבים אשר עברו את גיל הפנסיה (67 לגברים ו 65 לנשים) או אשר נתפשים כחסרי יכולות ייצרניות למקום עבודתם. 

 

באם ניקח בחשבון שבעוד ארבעים שנה תוחלת החיים הממוצעת בישראל לנשים תעמוד על 95 ו 89 לגברים, אזי גיל היציאה לפנסיה הנוכחי ישקף המשך חיים של שלושים שנים לנשים ו 22 לנשים. ממש אורך חיים שלם נוסף! כאשר קיימת סבירות גבוהה כי תקופת חיים נוספת זו תעבור ברמת בריאות לא רעה בכלל. רמת בריאות אשר לכל הפחות יכולה לאפשר המשך תעסוקה. כבר קיום הספרות האקדמית מציינת את הצורך בישצירת שלב חיים חדש, רביעי במספר. לא עוד ילדות-עבודה-פרישה אלא ילדות-עבודה-לאחר עבודה-פרישה. נהיר הוא שאם נמתין היום 40 שנה להגעת השינוי האמור, אזי המצב יהיה מאוחר מדי על מנת לתקנו ויש להתחיל את השינוי בהיערכות הכלכלית-חברתית כבר כעת. 

 

על מנת להבין את השינוי הדמוגרפי לעומקו ולדון בהשלכות הפרטיקולריות שיש לכך על שוק העבודה, המשק והתאגידים בישראל, החליטו במרכז לחקר ולימוד הזקנה של אוני' חיפה בשיתוף המכון לאחריות תאגידית להקים מסגרת לימוד משותפת - חברותא תאגידית בנושא הזדקנות מקום העבודה. מטרותיו של פורום יישומי ומחקרי חדש זה הן לתמוך במחקר מתקדם ועדכני ולסייע בתהליכי למידה ארגוניים. 

 

החברותא תהווה זירת לימוד מקצועית אשר תחבר בין העולם האקדמי לעולם ניהול משאבי האנוש והאחריות החברתית של תאגידים ויחד יסייעו לקידום תהליכי שינוי והתאמה בתוך חברות, תהליכים אשר יביאו למיצוי פוטנציאל העובדים המבוגרים, מעל גיל 55. נקודת המוצא היא כי קהילת העובדים המבוגרים הינם בעלי ערך מוסף חשוב עבור החברות בהן הם מועסקים. את פעילות החברותא ילווה צוות חוקרים רב תחומי הכולל חוקרים מובילים בתחומי המשפט, אחריות תאגידית, ניהול, פסיכולוגיה ארגונית, הטמעת טכנולוגיות וכו'.

הפורום יעסוק במגוון נושאים המעסיקים חברות בהקשר של הזדקנות כוח העבודה בחברה ובכלל זה, העלאת פריון העבודה בקרב עובדים מבוגרים, גורמי מוטיבציה בקרב עובדים מבוגרים, גילנות במקום העבודה, יצירת אקלים עבודה שהיינו ידידותי לעובד המזדקן, רווחה נפשית של עובדים מעל גיל 55, טכנולוגיה והעובד הוותיק, פרישה מעבודה ועוד ככל שיעלו סוגיות רלוונטיות ע"י המשתתפים.

הפורום יהווה זירת לימוד מקצועית אשר תחבר בין העולם האקדמי לעולם ניהול משאבי האנוש והאחריות החברתית של תאגידים ויחד יסייעו לקידום תהליכי שינוי והתאמה בתוך חברות, תהליכים אשר יביאו למיצוי פוטנציאל העובדים המבוגרים, מעל גיל 55. נקודת המוצא היא כי קהילת העובדים המבוגרים הינם בעלי ערך מוסף חשוב עבור החברות בהן הם מועסקים.

 

החברות בפורום

על מנת לאפשר קיום מסגרת פעילות מקצועית, רציפה ולתמוך בפעילות מחקרית הוחלט כי החברות בפורום תהיה בתמורה לתשלום אשר יופנה כתרומה לרשות ללימודי מחקר של אוני' חיפה. עלות ההשתתפות לשנת הפעילות 2017-2018 היא 30,000 ₪. על מנת שהפורום יפתח אנו מחפשים בימים אלו עשרה ארגונים שיוגדרו כ 'חברים מייסדים'.

 

חברי הפורום יהיו זכאים להשתתף ב:

- מפגש התייעצות ראשוני (אשר יהפוך למפגש שנתי במקרה של חידוש חברות בפורום) – במסגרת מפגש זה תציג את החברה את אתגריה בתחום בפני צוות הניהול של הפורום. במסגרת מפגש זה יסוכמו התובנות המרכזיות החשובות לחברה מבחינת תכני הפורום ויבחן הצורך לביצוע מחקר מקדים / מלווה מתאים.

 

- שני מפגשי 'שולחן עגול' פעמיים בשנה (פעם בחיפה ופעם ברמת גן). המפגשים מהווים הזדמנות למפגש ושיח של דרגי ניהול בכירים עם מנהלים מארגונים שותפים אחרים ועם חוקרים מובילים מהאקדמיה ממגוון תחומי העיסוק בהם עוסק הפורום. השותפים במפגשי השולחן העגול, ייהנו מחשיפה למחקר חדשני המהווה את חזית המדע בתחום  וכן מרב שיח על הדרכים בהם מתמודדות החברות עם האתגרים שנובעים מהזדקנות כוח העבודה ועל דרכים להטמעת תובנות המחקר בארגון.

 

- שני מפגשים מקצועיים נוספים במהלך השנה. במפגשים אלו נהנים חברי הפורום מהצגה ממוקדת של מחקרי צוות הפורום או חוקרים נוספים מהארץ או מהעולם הרלוונטיים לתחום.

 

- גישה מוקדמת לניירות עמדה וניירות לבנים תוצרי עבודת המחקר בפורום לפני שהם מתפרסמים בערוצים פומביים.

 

- שותפות ותרומה לקידום המחקר בתחום למען החברה ולקהילה.

 

לוחות זמנים

תחילת הפעילות המתוכננת של הפורום היא נובמבר 2017. אנו מקדישים את החודשים האלו למאמץ הגיוס של חברי הפורום, בניית תכנית המפגשים לשנת הפעילות הראשונה ולקיים את סדרת המפגשים הראשונה כפי שמצוין לעיל.

 

נשמח לעמוד לרשותכם לכל שאלה או הבהרה,

צוות ההקמה של הפורום:

ראש הפורום - פרופ' ישראל (איסי) דורון 

מנהלת אקדמית - ד"ר מיכל איזקסון – החוג לגרונטולוגיה, אוני' חיפה - misaacson@univ.haifa.ac.il

מנהל הפעילות - ליעד אורתר – ראש המכון לאחריות תאגידית, המרכז האקדמי למשפט ולעסקים – liad.ortar@gmail.com

 

אודות המרכז לחקר ולימוד הזיקנה

המרכז לחקר ולימוד הזיקנה פועל במסגרת החוג לגרונטולוגיה, הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות באוניברסיטת חיפה. תכלית המרכז היא לאגד תחתיו את הידע, המחקר ותחומי העשייה המתקדמים ביותר מהארץ ומהעולם בתחום הזיקנה. תחום זה הינו תחום מחקרי ההולך וגדל וזאת לאור המגמה הדמוגרפית העולמית המשמעותית ביותר והיא הזדקנותה של האוכלוסייה. המרכז מארח פעילות מחקרית שוטפת והוא מהווה חממה לגידול וקידום חוקרים העוסקים בחקר הזיקנה. לצד העשייה המחקרית, מבקש המחקר לחבר את הממצאים האקדמיים לעשיה בשטח, לתת מענה לאנשי המקצוע העוסקים בתחום ולקדם מדיניות חברתית הרגישה לצרכי אוכלוסייה מיוחדת זו. בראש המרכז עומד פרופ' איסי (ישראל) דורון שהוא מוביל ופורץ דרך בתחום לימודי הזקנה בישראל. אתר המרכז: http://gerontresearch.haifa.ac.il/index.php/he/

 

אודות המכון לאחריות תאגידית

המכון לאחריות תאגידית הינו גוף מחקר אקדמי לשינוי חברתי הפועל במסגרת המרכז האקדמי למשפט ולעסקים. המכון פועל בזירת האחריות החברתית של תאגידים CSR – corporate social responsibility . אחריות תאגידית הינו כינוי-על לכל עולם התוכן העוסק בהשפעת החברתית-סביבתית של תאגידים במרחב שאינו המרחב החוקי. במסגרת מכלול פעילותיו, מקדם המכון את השקיפות החברתית-סביבתית של תאגידים, לימודי אחריות תאגידית במוסדות להשכלה גבוה ומקיים כנסים וימי עיון רבים. בראש המכון עומד מר ליעד אורתר שהוא מהמומחים המובילים את החום בישראל זה למעלה מעשור וכיום הוא דוקטורנט בחוג לגרונטולוגיה באוני' חיפה ומוביל שם את הפרויקט CSR65.0 לבחינת אחריותם החברתית של תאגידים בעידן של הזדקנות האוכלוסייה. אתר המכון: www.csri.org.il