הצעת החוק לחובת דיווח חברתי-סביבתי של תאגידים בישראל

הושלם נוסח הצעת החוק "אחריות תאגידית - חובת דיווח"

לעיון בהצעת החוק המלאה במסגרת 'כנסת פתוחה' 

 
המכון לאחריות תאגידית לקח על עצמו להיות הגוף המקצועי המסייע בתהליך ההקמה של השדולה לאחריות תאגידית. יו"ר השדולה ומקימה הוא ח"כ איתן כבל, יו"ר סיעת מפלגת העבודה. שדולה זו מוקמת על מנת לקדם את שיח האחריות התאגידית בישראל ולבחון את הדרך לקידום התחום גם באמצעות הצעות חקיקה אך גם באמצעות יצירת מרחב לשיח ותאום ציפיות ציבורי. בתחילת 2013 פנה מרכז המחקר והמידע של הכנסת אל המכון בבקשה שזה יסייע בכתיבת נייר עמדה בנושא תו תקן לאחריות תאגידית בישראל. ח"כ איתן כבל הוא חבר הכנסת אשר הניע את המהלך כולו והוא כיום המנוע הדוחף את המהלך במסדרונות הכנסת ונמצא במגע עם משרדי הממשלה.

 באפריל 2013, עם הצטרפותו של ליעד אורתר כראש תחום קיימות למכון הוא לקח על עצמו את משימת כתיבת נייר העמדה מתוך ראייה כי הגיעה העת לעגן את נושא דיווחי הקיימות במסגרת רגולטורית מחייבת וזאת כתנאי מוקדם וכהכנה להתקדמות בנושא תו התקן החברתי. במהלך החודשים אפריל ומאי התקיימו פגישות מקדימות עם בעלי עניין מרכזיים בתחום, הופץ 'קול קורא' לקבל משוב באשר לכיוון הפעולה הרצוי והוקמה קבוצת עבודה חוץ פרלמנטרית לסיוע בקידום הצעת החוק. לקריאת קטעי עיתונות רלוונטיים אנא בקרו בעמוד בתקשורת שלנו. 

הפעילות נמצאת רק בראשיתה ואנו מזמינים כל הגורם המבקש להיות מעורב בתהליך החקיקה והשיח הציבורי ליצור עמנו קשר ונצרפו לרשימת התפוצה הייעודית לנושא. liad.ortar@gmail.com. אנו נמשיך ונעדכן באתר זה ובקבוצת אחריות תאגידית בפייסבוק אודות מהלכי החקיקה והדיון הציבורי. 

 

לפרטים נוספים:
ליעד אורתר
ראש המכון לאחריות תאגידית
המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
Liad.ortar@gmail.com