עדכון פעילות – אוקטובר 2017 – המכון לאחריות תאגידית

שלום רב לכל חברי המכון, 

מקווים שהשנה החדשה התחילה עבורכם באופן חיובי…אנו שמחים לשתף אתכם במספר אירועים ויוזמות של המכון לאחריות תאגידית, נשמח לראותכם עמנו!

(רגע לפני שנתחיל… מחזור סתיו 17 של קורס המכון מתחיל מחר! יום ג' בין השעות 15:00 ל 18:00 אם משהו מכם פספס את מועד ההרשמה, יש עוד מספר בודד של מקומות פנויים וניתן להירשם במייל ישיר לליעד liad.ortar@gmail.com)

קול קורא לשותפים ותומכים בפרויקט 'מצפן הקיימות' 

כחלק ממאמצי המכון להביא לישראל את מיטב הגישות והמתודולוגיות בנושאי אחריות תאגידית וקיימות, אנו מפרסמים בזאת 'קול קורא' לפרויקט הדגל של המכון בשנה הקרובה – 'מצפן הקיימות' – http://www.csri.org.il/?page_id=2445 . מדובר בהקמת אתר אינטרנט אשר יבצע את ההתאמה לישראל (ובעברית) של 17 יעדי הקיימות של האו"ם (ה SDGs) תוך חיבורם לעשרת יעדי הגלובל קומפקט, סטנדרט הדיווח החדש של ה GRI וכלים ישראלים מובילים כגון שאלון מעלה. זהו למעשה פרויקט עולמי שכבר זוכה לקשב רב – SDG Compass  ו. אנו קבלנו את האישור להתאימו לישראל ולתרגמו לעברית. 

כבר עתה זוכה הפרויקט לתמיכת כמה תאגידים מובילים במשק ואנו מחפשים שותפים נוספים שיסייעו בידינו להשלים מלאכה חשובה זו (קרדיט מתאים יינתן באתר האינטרנט לכל השותפים). ניתן לחזור אלינו לקבלת פרטים נוספים liad.ortar@gmail.com  

16.10 – מפגש טעימות של החברותא התאגידית בנושא הזדקנות מקום העבודה

במסגרת שיתוף הפעולה שבין המכון לאחריות תאגידית לבין החוג לגרונטולוגיה מאוני' חיפה החלטנו לפתוח 'חברותא תאגידית' ללימוד משותף של נושא הזדקנות מקום העבודה. מפגש טעימות ראשון בו יציגו חברי סגל החוג את מחקריהם בנושא גישות תאגידיות לפרישה, היבטים משפטיים של העסקת עובדים מזדקנים, טכנולוגיה בשירות העובד המזדקן, שיווק לגיל השלישי ועוד. פרטים נוספים אודות הפרויקט מצויים בעמוד זה – http://www.csri.org.il/?page_id=2386 – קישור.

נציגי תאגידים המבקשים להשתתף במפגש ולבחון הצטרפות לחברותא (סדרת מפגשי לימוד לאורך השנה) נודה אם תמלאו טופס מקוון זה – https://goo.gl/forms/AUL98y0607rjB5hK2 – קישור.  המפגש יתקיים ביום שני ה 16.10 בין השעות 09:00 ל 11:00 בחדר הישיבות של המרכז האקדמי למשפט ולעסקים, בן גוריון 26 ברמת גן. 

30.10 מפגש 'בוקר באחריות' –  Double Standards -Double Impacts: Legal and Ethical Perspectives on Exporting Toxic Threats

אנו מתכבדים לארח למפגש שולחן-עגול ייחודי עם דווח האו"ם – Adv. Baskut Tuncak

UN Special Rapporteur on Human Rights and Toxics להרצאה בנושא היבטים משפטיים ואתיים של יצוא פסולות מסוכנות. המפגש יתקיים ביום שני ה 30.10 בין השעות 09:00 ל 12:00 בחדר הישיבות של המרכז האקדמי, בן גוריון 26 ברמת גן.  כרגיל נבקש רישום מוקדם באמצעות טופס מקוון זה – https://goo.gl/forms/KFebSVLAamRSvaBr1 – קישור 

 

נפתחה ההרשמה למחזור החורף 2017 בקורס ההכשרה לאחריות תאגידית וקיימות בעסקים

לאור ההיענות הגבוהה לקורס המכון החלטנו להקדים ולפתוח כבר עתה את ההרשמה למחזור חורף 2017. ההרשמה תיסגר ב 1.12 והמפגשים יתקיימו בימי ג' בחודשים דצמבר וינואר 2017 (מועדים מדויקים ימסרו בהמשך). פרטים נוספים אודות הקורס מצויים בעמוד זה –  'אחריות תאגידית וקיימות בעסקים – הלכה ומעשה'. זהו הקורס החוץ אקדמי (מוצע ע"י מוסד אקדמי מוכר) היחיד בישראל המניח את היסודות והתשתית להבנת התחום ההולך ומתפתח של קיימות בעסקים, אחריות תאגידית ודיווח לא פיננסי. מסיימי הקורס יזכו בתעודת גמר מטעם המרכז האקדמי למשפט ולעסקים (15 שעות). 

הוספנו לטופס הרישום את אופציית הבחירה בין מסלול בוקר (10:00-13:00) או למסלול ערב (15:00-18:00). לאור הרישום נקבע איזה מסלול יפתח.  להלן הקישור הישיר לטופס הרישום – https://goo.gl/forms/8nhks8fvhvQC7hi92 – קישור 

ואחרון חביב, סדרת ההרצאות של המכון זמינה כעת בעמוד זה – http://www.csri.org.il/?page_id=2438 – קישור . רוצים להעשיר את עובדיכם בהרצאה מרתקת או להתמקצע באחד מעולמות התוכן של קיימות… מוזמנים לתת מבט ולתאם עמנו את ההרצאה המבוקשת.

עדכונים שותפים כרגיל – בעמוד הפייסבוק של המכון 

המשך חגים נעימים ושלווים לכולכם,

שלכם באחריות,

ליעד אורתר

ראש המכון לאחריות תאגידית

המרכז האקדמי למשפט ולעסקים