עדכון פעילות – יולי 2017


עדכון פעילות – המכון לאחריות תאגידית – יולי 2017

שלום רב לכל חברי המכון, השבועות האחרונים היו עמוסים ביותר עם השתתפות בכנסים וסמינרים לימודיים בחו"ל ופעילות מרובה ועל כן העיכוב בהפצת עדכוני הפעילות של המכון.  כעת אנו שמחים לשתף אתכם במספר פעילויות מרתקות ומקווים לראותכם עמנו. כתמיד, ניתן להפיץ הלאה לכל מי שנראה לכם…

המכון לאחריות תאגידית בשיתוף המרכז לחקר ולימוד הזקנה באוני' חיפה גאים להציג: חקר ההזדקנות במקום העבודה – חברותא תאגידית

בימים אלו הוקם פורום לימוד למנהלים תאגידיים בנושא הזדקנות במקום העבודה. סוגיית הזדקנות האוכלוסייה היא אולי אחת התופעות החברתיות המשמעותיות ביותר המתחוללת בימים אלו. לשינוי דמוגרפי זה עומדות להיות השפעות מרחיקות לכת על הכלכלה והחברה הישראלית. על מנת להבין את המשמעויות של התופעה החלטנו להקים פורום לימוד למנהלים תאגידיים אשר יפגשו לאורך השנה ויחשפו לממצאים מחקריים עדכניים כמו גם למחקרי בוחן ושיתוף הדדי בתובנות. 

 

במסגרת הפעילות החברותא אנו יוזמים מפגש "טעימות" בו יציגו חברי סגל החוג לגרונטולוגיה באוני' חיפה את ממצאי מחקריהם ויעדכנו על הנעשה בעולם המחקרי. המפגש יתקיים ביום שני ה 16.10 אצלנו במרכז האקדמי. החברותא עצמה תתחיל פעילותה בחודש נובמבר 2017. 

לפרטים נוספים אודות הפורום וקישור לטופס ההרשמה ולקבלת פרטים נוספים 

 

הושק הספר – "עיר תאגיד, תאגיד בעיר" 

במהלך השנתיים האחרונות ניהלנו יחד עם המרכז לעירוניות ותרבות ים תיכונית בבת ים סדנת מחקר ייחודית שתכליתה הייתה לבחון את המערכת האינטרקאקטיבית המתקיימת בין התאגיד העסקי לבין העיר והמרחב העירוני. ספר זה מקבץ אליו אסופת מאמרים חדשניים הבוחנים, כל אחד בדרכו, את מערך היחסים הזה ומציגים גישה תיאורטית ויישומית מרתקת.  

 

ניתן לרכוש את הספר בחנויות הספרים או ברכישה ישירה דרך הוצאת הספרים של רסילנג בקישור זה.

במסגרת פעילותנו זו במרחב העירוני אנו שמחים לשתף פעולה עם הפורום הישראלי לעירוניות באירוח בכיר האו"ם, מר מרקו קיימה מה UN HABITAT להרצאה בנושא "כלכלה מקומית כאמצעי להעצמת החוסן העירוני". המפגש יתקיים ביום חמישי ה 7.9 אצלנו במרכז האקדמי. לטופס הרישום

נפתחה ההרשמה למחזור הסתיו של קורס ההכשרה של המכון

אנו שמחים לבשר כי אנו נערכים לפתיחה של מחזור הסתיו בקורס ההכשרה הייחודי והמעמיק של המכון לאחריות תאגידית. במסגרת הקורס נחשפים משתתפיו לעולמות התוכן המורכבים וההיסטוריים של גישת האחריות התאגידית תוך התעדכנות בגישות החדשות, מהלכי חקיקה בארץ ובעולם ודיון על דוגמאות ומקרי בוחן רבים. למסיימי הקורס תוענק תעודת גמר מטעם המרכז האקדמי למשפט ולעסקים. 

לעמוד האינטרנט עם תכני הקורס (בתוך עמוד זה תוכלו למצוא קישור לטופס הרישום לקבלת פרטים נוספים).

המכון לאחריות תאגידית ייצג את האקדמיה הישראלית בכנס ה PRiME בניו יורק

באמצע חודש יולי 2017 התקיים בניו יורק הכנס לציון עשור להקמת יוזמת ה PRiME של הגלובל קומפקט. יוזמה זו מטרתה לקדם לימודי ניהול עסקים אחראי וזאת לאור עשרת עקרונות הגלובל קומפקט. ראש המכון לאחריות תאגידית, מר ליעד אורתר זכה לתמיכת משרד החוץ להשתתפות בכנס זה. ניתן לעיין בתובנותיו מהכנס בפוסט מיוחד זה – קישור. אנו במכון פועלים לקדם את לימודי האחריות התאגידית והקיימות בישראל וזאת במסגרת הפרויקט 'אקדמיה באחריות'.

עד כאן להפעם, מקווים שעדכון זה הביא מעט משב רוח קריר למשרדכם… מוזמנים להמשיך ולעקוב אחרינו גם בפייסבוק

המשך קיץ נעים לכולכם וחופשה נעימה למבלים…

ליעד אורתר

ראש המכון לאחריות תאגידית