עדכון פעילות המכון לאחריות תאגידית – מרץ 2017

עדכון פעילות; מרץ 2017 – המכון לאחריות תאגידית

שלום רב,

מגוון הפעילויות שלנו במכון לאחריות תאגידית הולך ומתרחב וכך גם אופקי שיתופי הפעולה והעשייה הציבורית. אנו מקווים כי מכלול פעילות רחב זה יוביל להעמקת הידע וההכרה אודות אחריותם החברתית של תאגידים בישראל.  אנו שמחים לשתף אתכם בעדכון מסודר אודות פעילויות אלו ומקווים כי תמצאו בלפחות אחת מהן עניין משותף ורצון למעורבות. אנו, כמו תמיד נשמח לכל הצעה ורעיון לשיתוף פעולה!


התחרות הישראלית לדיווחי קיימות – מתווה להערות הציבור

כפי שהתחייבנו בכנס השנתי קודם שלנו, אנו גאים לחשוף בפניכם את לוגו התחרות ולהציג את מתווה הניקוד המוצע.  מתווה זה פתוח כעת לעיון והערות הציבור בקישור זה.   


"מגוון ביולוגי זה העסק שלנו" הכנס השנתי 23.3

ביום חמישי הבא ה 23.3 נקיים את הכנס השנתי של הפרויקט "מגוון ביולוגי זה העסק של כולנו" בהובלת החברה להגנת הטבע וארגונים נוספים. שמחנו השנה לקחת חלק בארגון הכנס ולשתף פעולה עם החברה בגיבוש מתווה דיווח לתאגידים. זהו המתווה המפורט הראשון בעולם אשר מציג באופן ברור את דרישות הדיווח מתאגידים המשפיעים בפעילותם על המגוון הביולוגי הכה ייחודי של ארצנו. ניתן לעיין בלוח הזמנים המלא של הכנס (וגם להירשם אליו ואל אחת הסדנאות הנלוות) בקישור זה

ועידת ישראל הראשונה לבריאות ותזונה במקום העבודה – שימו לב שהתאריך שונה ל 9.5

בימים אנו פועלים במרץ על מנת לגבש את תכני הועידה ולהציג לבאים את התכנים הרלונטיים ביותר לתחום. פרטים מלאים בהמשך.. נשמח אם תקדימו ותשריינו מועד זה ביומנכם. ניתן כבר להירשם לועידה. כל הפרטים אודות התחום וטופס ההרשמה בקישור זה.   


אקדמיה באחריות – לקידום לימודי האחריות התאגידית והקיימות בבתי הספר למנהל עסקים בישראל

אקדמיה באחריות היא פרויקט חדש אשר הושק החודש במכון. במסגרת הפרויקט אנו פועלים לקידום לימודי התחום בבתי הספר למנהל עסקים בישראל. השקת הפעילות הייתה בחשיפת סקירה רחבה שבצענו אודות מצב לימודי התחום נכון להיום. ממצאי הסקירה ומידע נוסף אודות הפעילות מצויים בקישור זה. אנו נערכים כעת להמשך פעילות ומחפשים שותפים תאגידיים אשר מאמינים כמונו כי דור הבא של המנהלים הוא הדרך המרכזית ליצר את השינוי המיוחל. אנו גם פועלים בזירה העולמית בתחום ומקווים להביא בקרוב לישראל בשורה חשובה בהנגשת מתודלוגיה עולמית מובילה. פרטים בהמשך…

המהלך לקידום שימוע צבורי לראשי תאגידים בכנסת

במהלך החודש שעבר קיימנו 'שולחן עגול' לדיון אודות טיעונים בעד וכנגד החל חובת שימוע לראשי תאגידים במסגרת דיוני הכנסת. בעקבות דיון זה החלטנו, עם הבנה למורכבות העניין, לקדם את עקרו של המהמלך וגבשנו בעזרתם של עו"ד יזהר רגב וד"ר עופר סיטבון הצעת חוק רלוונטית. הצעת החוק נשלחה ללשכת יו"ר הכנסת ואנו ממתינים לתוגבתו. כל הפרטים, נייר העמדה המלא והצעת החוק מצויים בקישור זה.  בהקשר זה נוכל לעדכן גם כי פנינו למנכ"ל הבורסה הישראלית לניירות ערך מר איתי בן-זאב לבחינת הצטרפותה ליוזמה העולמית לבורסות בנות קיימא. לצערנו נענינו בשלילה. אנו כמובן נמשיך בפעילות ובלחץ… ניתן לעיין בפנייתנו ובמכתב התשובה שקבלנו בקישור זה. 

מקבץ טכנולוגיות לקידום אחריות תאגידית

אנו ממשיכים בגיוס חברות הזנק לעמוד האינטרנט שלנו המציג טכנולוגיות לקידום וסיוע במימוש אחריותם החברתית של תאגידים. 

באם הנכם מכירים כאלו – אנא שלחו להם את הקישור זה ובקשו שיצרו איתנו קשר. 

בקרוב – מפגש חשיפה! 

שמרו את התאריך – 11.5 דיון ראשון על אתגרי קידום תיירות אחראית ובת קיימא בישראל. אצלנו במכון בין השעות 10:00 ל 12:00. פרטים מלאים בהמשך. 

לסיום, בשבוע שעבר התקיים בכנסת דיון ראשון אודות אחריות תאגידית, השקעה אחראית ומיזמים חברתיים. שלוש סוגיות חשובות המתקשרות כולם לאותו עולם התוכן אותו אנו מקדמים ללא לאות. הנכם מוזמנים לצפות בדבריו של ראש המכון, מר ליעד אורתר בכינוס חשוב זה. קישור לסרטון

כרגיל – אנו נמשיך לשתף באופן שוטף בעמוד הפייסבוק של המכון ובאתר האינטרנט שלנו. 

מצפים לראותכם איתנו…

ליעד אורתר

ראש המכון לאחריות תאגידית

המרכז האקדמי למשפט ולעסקים

liad.ortar@gmail.com