המכון לאחריות תאגידית / עדכון פעילות, מאי 2016

article_87548_large

שלום רב לכל חברי המכון,

החודש התעכבנו מעט בפרסום העדכון החודשי וזאת מכיוון שרצינו להשלים את ההכנות לשלל אירועים מרתקים הצפויים במהלך השבועות הקרובים. אז הנה העדכון לעיונכם…

כפי שחלקכם יודע, השבוע יתכנס הכנס העולמי של ארגון ה GRI באמסטרדם. אני יחד עם חברים נוספים מישראל נהיה בכנס, נתעדכן ונלמד על המתרחש בעולם בתחום דיווחי הקיימות והאחריות החברתית ונביא תובנות אלו בחזרה. אתם מאוד מוזמנים לעקוב באופן רצוף אחרי עדכונים חיים מהכנס בדף הפייסבוק של המכון בקישור זה. אנו בוחנים קיומו של מפגש דה-בריפינג בעקבות הכנס. נעדכן בהמשך אודות המועד הנבחר. 

ביום חמישי, 26.5 (בין השעות 09:00 ל 15:00) נקיים את הכנס השנתי ליזמות חברתית-סביבתית בישראל. זהו כנס סוף השנה של EcoHub (החממה האקדמית ליזמות חברתית-סביבתית). במסגרת הכנס נציג את הפרויקטים עליהם עבדנו במהלך השנה, מיזמים חברתיים-סביבתים מכל רחבי הארץ, נקבל כלים חדשניים לשיווק רשתי ונבחן את אופציות המימון העומדות בפני מיזמים. הנכם מוזמנים לעיין בלוח הזמנים המלא בקישור זה, להירשם בטופס הרישום המקוון בקישור זה ולשוחח עם משתתפים נוספים בעמוד האירוע בפייסבוק.  

==================================================

14-15 ביוני: מסע הקיימות של אליס קורנגולד בישראל ואירוע השקת "קוד הקיימות"

Alice Korngold's Israeli Sustainability Tour, launch of "The Sustainability Code"

אנו במכון לאחריות תאגידית גאים ומתרגשים לארח את מומחית הקיימות העולמית, אליס קורנגולד לסדרת מפגשים בישראל. אליס כתבה מספר ספרים ותחום התמחותה הוא שיתוף פעולה בין מגזרי ובעיקר שילוב של מנהלים מעולם העסקים בועדים מנהלים של עמותות. לוח הזמנים המלא לסדרת המפגשים מפורט בקישור זה. שימו לב שיש להירשם מראש לאירועים וזאת עקב מספר מקומות מוגבל וסידורי כניסה למקומות השונים, להלן הקישור הישיר לטופס הרישום. ההשתתפות מותנית בקבלת אישור השתתפות. 

האירוע הנועל של יום המפגשים יהיה בהשקת התרגום העברי ל"קוד הקיימות". המכון לאחריות תאגידית סיכם על שיתוף פעולה עם המועצה הגרמנית לפיתוח בר-קיימא למהלך התרגום והצגת הקוד הגרמני לקיימות בישראל (זהו – קוד הקיימות). כל הפרטים כאמור בקישור לעיל. 

לכל אנשי הדרום אנו מבקשים להפנות את תשומת לבכם לכיתת אמן בקיימות שאליס תקיים באוני' בן גוריון ב 15 ליוני. גם עבור אירוע זה, הפרטים המלאים מצויים בדף האינטרנט שהקישור לו מצוי לעיל. 

=====================================================

נייר עמדה חדש מבית המכון לאחריות תאגידית- בחינה השוואתית של הנחיות ה GRI ומתודולוגית ה ETI לביצוע מבדקים חברתיים:

Making (more) Connections: Sustainability Reporting Vs. Social Compliance Assessments

אנו במכון פועלים כל העת ביצירת שיתופי פעולה עם אנשי מקצוע מובילים בתחום. הגב' ויטה אליאסון היא בוחנת מוסמכת לביצוע מבדקים חברתיים בתאגידים. מתודולגיה זו היא חשובה ביותר לקידום התנהלות אחראית של תאגידים מפני שהיא משלבת סוגיות חברתיות וסביבתיות אל תוך שרשרות האספקה של תאגידים רב לאומיים. מחקר זה מבצע בחינה השוואתית של אחת מגישות הבדיקה המרכזיות בתחום (ה ETI) אל מול הנחיות ה GRI. בהחלט ממצאים מעניינים ביותר לשתי גישות משפיעות מאוד. נייר העמדה המלא מצוי בקישור זה. 

=====================================================

בסוף חודש יוני (26-27) אנו נארח את ועידת ישראל הרביעית לפרישה. כנס זה מובל ע"י המכללה הבינלאומית לתכנון פיננסי והמכון לאחריות תאגידית והוא עומד להיות מרתק וחשוב ביותר. נושא התכנון הפיננסי בגיל הפרישה הוא סוגייה חברתית-כלכלית ראשונה במעלה ומציפה גם היא את שאלת האחריות הכלכלית לתקופת הפרישה ואילך. אנו מזמינים אתכם לעקוב אחרי עמוד האינטרנט של הכנס בקישור זה. לוח הזמנים המלא יעלה בימים הקרובים. הנכם מוזמנים גם להמשיך ולהתעדכן בעמוד האירוע בפייסבוק בקישור זה.    

=====================================================

לסיום העדכון, בסוף חודש יולי (21 לחודש) נקיים מפגש נוסף בסדרת מפגשי "בוקר באחריות" של המכון לאחריות תאגידית. במפגש זה נארח את רז גודלניק המגיע לביקור בישראל ואשר ידבר על הקשר שבין הכלכלה ההשיתופית לאחריות חברתית של תאגידים. להלן הקישור לדף האירוע בפייסבוק. גם כאן, כמו תמיד נודה על רישום מוקדם באמצעות טופס הרישום המקווה מצוי בקישור זה

אנו, כתמיד נשמח לקבל כל הצעה לשיתוף פעולה בכתיבת מחקרים, ניירות עמדה וביצוע תהליכים של הבטחת איכות לדיווחי קיימות (אחריות תאגידית).

שלכם בברכה,

ליעד אורתר

liad.ortar@gmail.com 

מנהל

המכון לאחריות תאגידית

באינטנרט ובפייסבוק